Rewolucja technologiczna w 3 sektorze

Projekt „Rewolucja technologiczna w 3 sektorze” ma na celu zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności wśród przedstawicieli śląskich organizacji pozarządowych w zakresie korzystania z nowych technologii, nowych narzędzi i nowych metod, które mają poprawić jakość zarządzania i funkcjonowania organizacji - co za tym idzie – zwiększyć efektywność pracy i stabilność instytucjonalną.

Uczestnikom projektu zaproponujemy rozwiązania podpatrzone w sektorze biznesowym. Zadanie będzie realizowane na terenie woj. śląskiego.

Bezpośrednim wsparciem zostanie objętych min. 50 osób z 30 NGO. W ramach projektu planujemy realizację serii warsztatów, m.in.: teambuilding i liderstwo w cyfrowym świecie, narzędzia pracy zdalnej, zwinne zarządzanie projektami metodyką Scrum, projektowanie działań społecznych przy pomocy technologii, design thinking, storytelling i pitchowanie, fundraising online itp. oraz meetupów online (internetowych spotkań).

Dla organizacji dostępne będzie także doradztwo, a działaniem pozwalającym na łączenie teorii z praktyką będzie konkurs na wdrożenie innowacji, usprawniającej pracę w organizacji. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni w trakcie Wielkiego Finału, podczas którego będą przed publicznością prezentować swoje pomysły. Nagrodą dla zwycięzców będzie wdrożenie najciekawszej innowacji o wartości do 10 000 zł. Nagrodzone zostaną 1 lub 2 innowacje.

W ramach projektu zostanie także przeprowadzona kampania edukacyjno-informacyjna promująca innowacyjne organizacje pozarządowe. Wiedza wypracowana lub zgromadzona przez realizatorów i uczestników projektu zasili treści stworzonego na tę okoliczność portalu internetowego. W ramach tzw. sprintu rozwojowego (przeprowadzonego zgodnie z metodą scrum) wypracowany zostanie także e-book, czyli zbiór zaleceń i know-how, dotyczących nowoczesnego zarządzania organizacją.

 

404 OOPS!

Strona nie istnieje!

"Przykro nam. Wygląda na to, że strona, ktorej szukasz nie istnieje.  not exist anymore or might have been moved."

Wróć na stronę główną

 

logo fopszFederację FOPSZ tworzą organizacje członkowskie skupiające dziesiątki osób z bogatym doświadczeniem i wiedzą z różnych dziedzin - prawa, zarządzania, finansów, spraw społecznych, administracji publicznej itp.

Skład osobowy projektu „Rewolucja technologiczna w 3 sektorze” stanowią specjaliści ds. zarządzania, wdrażania innowacji, marketingowcy, trenerzy, praktycy sektora pozarządowego z wieloletnim doświadczeniem, którzy na co dzień współpracują w różnych formach z FOPSZ.

Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego od wielu lat zajmuje się wspieraniem NGO m.in. edukując w zakresie funkcjonowania i zarządzania organizacjami, promowania ich działań oraz reprezentując ich interesy wobec administracji publicznej.

FOPSZ jest organizacją sieciową (federacją), zrzeszającą około 30 podmiotów. W skład federacji wchodzą organizacje różnych branż (kultura, edukacja, sport, aktywizacja społeczna, pomoc społeczna itp.), z miast i małych miejscowości, w różnym wieku (od młodych organizacji liczących do 3 lat po doświadczone podmioty liczące więcej niż 10 lat).

Głównym celem FOPSZ jest wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i stanowiących jego istotę organizacji pozarządowych.